Psikolog Yrd. Doç Dr. Sema Bengi GÜRKAN

Sema BENGİ-GÜRKAN, Adana Anadolu Lisesi (1983), Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji (1989), Ç.Ü. Psikolojik Danışma ve Rehberlik Ana Bilim Dalında Uzmanlık (1995), Ç.Ü. Psikolojik Danışma ve Rehberlik A.B.D.’nda Doktora (2002), eğitimlerini almıştır.

Empati Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Firmasının kurucusu ve sahibi olan Gürkan, 1992-2003 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri A.B.D.’da psikolog olarak çalışmıştır. 2002-2007 yıllarında SASA Avdansa ve 2011-2012 yıllarında Temsa Global A.Ş. fabrikalarında part-time kurum psikologu ve eğitim koçu olarak hizmet vermiştir. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde Yrd. Doçent Doktor olarak görev yaptı. Toros Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde Yrd. Doçent Doktor olarak hala görevine devam etmektedir. Psikolojik Hizmetler Derneğinin başkanı, Artı Özel Eğitim Derneği’nin de yönetim kurulu üyesidir.

İngilizce bilen Sema BENGİ-GÜRKAN, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri A.B.D.’nda hizmet içi eğitimi, Türkiye Grup Psikoterapileri Derneği’nden “Psikodrama Eğitimi, Gestalt Cleveland Enstitüsü Eğitmeni Doç.Dr.Hanna Nita SCHERLER’den “Gestalt Terapi Eğitimi”, Yöret Vakfı’ndan “Etkili İletişim Becerileri Eğitimi ve Güvenli Davranış Eğitimi”, ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezi’nden “İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi”, EMDR Enstitüsü’nden “Eye Movement Desensitization and Reprocessing I.Düzey Eğitimi” NLP Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’den “NLP İle Duyarlılık Geliştirme Eğitimi”, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr.Tülay Üstündağ’dan “Yaratıcı Drama”,Yeditepe Üniversitesi’nden “Tıbbi Hipnoz”, Türk Psikologları Derneği’nden “Uygulamalı Temel Hipnoz I - II”, European & Middle Eastern Institute Of Hypnosis’den “Hypnosis Practitioner” Meteksan Sürücü Davranışı Geliştirme “Psikoteknik Eğitimi”, AAMET onaylı Omni Hipnoz Akademisi “EFT 1-2 Düzey Eğitimleri” ve Psikolojik Destek Derneği tarafından düzenlenen 100 saatlik “Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimlerini” almıştır.

Yayınlar

Ulusal hakemli dergilerde yayınlanan makaleler

Hakkımızda

Empati Psikolojik Danışma Merkezi, 2000 yılından bu yana bireysel terapi, aile-evlilik terapisi, cinsel terapi, çocuk-ergen psikoterapisi...

devamı..

Hizmetlerimiz

  • Şirketlere Danışmanlık Hiz.
  • Bireysel Terapi
  • Aile, Ergen, Çocuk Terapileri
  • Hipno Terapi
  • Eğitim Danışmanlığı
  • Online Terapi

İletişim

Gazipaşa Bul. Bahar Apt. NO:45 K:1 D:2 01120 Seyhan, ADANA / TÜRKİYE

Sosyal Medya

Facebook
Twitter
#
Instagram
#
LinkedIn
#
Google+