Aile, Ergen ve Çocuk Terapisi


Aile, Ergen ve Çocuk Terapisi
AİLE VE ÇİFT DANIŞMANLIĞI
Aileler bazen problemler yaşadıkları ve aile bağının zarar gördüğü dönemlerden geçebilirler, aile bireyleri arasındaki iletişim sağlıksız bir hale gelebilir, iletişimleri tutarsızlaşabilir. Bu tip problemleri çözümleyemeyen aileler, aile ve çift terapisi yardımı alabilirler. Aile ve çift danışmanlığı, aile bireylerinin ilgi ve ihtiyaçlarını gözeterek aralarındaki ilişkiyi tekrar sağlıklı bir hale getirmelerine, aile içindeki iletişim kopukluklarını ve uyumsuzlukları ailenin sorun çözme beceresini geliştirerek gidermelerine yardımcı olabilecek bir mekanizmadır.
Aile danışmanlığı gerektiren sorunların bir kısmı aşağıdaki gibidir.
Eşlerin ikisinin de çalıştığı ailelerde ev işleri ve/veya çocuk bakımının paylaşımıyla ya da evin masrafları ve geçimiyle alakalı sorunlar.
Çiftlerin evlilikte yaşadığı ciddi anlaşmazlıklar ve sonu gelmeyen tartışmalara çözüm bulabilecek iletişim yeteneklerinin olmaması.
Boşanmış ebeveynlerde yalnız olan ebeveynin stres içinde olması ve diğer ebeveynin çocuğun vesayeti/bakımı/ziyaret hakkı sorunları.
Ailenin herhangi bir üyesinin alkol ve/veya ilaç gibi madde bağımlısı olması.
Çocuğun sorunlarının ebeveyn kaynaklı olduğu durumlarda bireysel terapinin anlamını yitirmesi.
Çocuğun davranışlarının nasıl yönlendirileceği ve disipline edileceği konusunda ebeveynler arasında anlaşmazlık çıkması.
Ergenlik dönemindeki çocuğun ebeveynlerin yüksek beklentileri yüzünden depresyona girmesi.

Siz de bu sorunlardan birini veya birkaçını yaşadığınızı düşünüyorsanız aile ve çift danışması hizmetinden faydalanabilirsiniz.


Hakkımızda

Empati Psikolojik Danışma Merkezi, 2000 yılından bu yana bireysel terapi, aile-evlilik terapisi, cinsel terapi, çocuk-ergen psikoterapisi...

devamı..

Hizmetlerimiz

  • Şirketlere Danışmanlık Hiz.
  • Bireysel Terapi
  • Aile, Ergen, Çocuk Terapileri
  • Hipno Terapi
  • Eğitim Danışmanlığı
  • Online Terapi

İletişim

Gazipaşa Bul. Bahar Apt. NO:45 K:1 D:2 01120 Seyhan, ADANA / TÜRKİYE

Sosyal Medya

Facebook
Twitter
#
Instagram
#
LinkedIn
#
Google+