Çocuk ve Ergen Danışmanlığı


Çocuk ve Ergen Danışmanlığı
ÇOCUK PSİKOLOJİSİ
Çocukların gelecekte iyi birer birey, çalışan, iş sahibi, ebeveyn olmaları gelişim dönemlerinde fiziksel olduğu kadar ruhsal sağlıklarına da önem gösterilmesi gerekmektedir. Çocuk psikolojisi, klinik psikolojinin çocukların ruhsal açıdan sağlıklı bireyler olarak yetişmesine yardımcı olan önemli bir alt dalıdır.
Çocukların gelişim dönemlerinde ortaya çıkan bazı nörogelişimsel bozukluklar çocuk psikolojisinin ilgi alanındadır. Bu bozukluklar aşağıda sıralanmıştır.
Zihinsel Yeti Eksikliği
Özgül Öğrenme Güçlüğü
Otizm Spektrum Bozukluğu
İletişim Bozuklukları
Dikkat Eksikliği, Aşırı Hareketlilik Bozukluğu
Beslenme ve Yeme Bozuklukları (Anoreksiyayı, Bulimiyayı ve Aşırı Yeme Bozukluğunu İçermektedir.)
Yıkıcı, Dürtü-Kontrollü ve Davranım Bozukluğu (Davranım Bozukluğu, Karşı Gelme Bozukluğunu İçermektedir.)
Kaygı Bozuklukları
Çocuk psikologları, nörogelişimsel bozukluklar haricinde çocuğun günlük hayatında, okul (sınav kaygısı, yaşıtlarıyla sürekli olumsuz ilişkiler vb.) ve aile (ebeveynlerin boşanma aşamasında olması, aileden yakın birinin kaybı vb.) yaşamlarında karşılaştığı sorunlarla, aniden ortaya çıkan korkularıyla (karanlık korkusu gibi) ve yaşına göre anormal davranışlarıyla (tuvalet eğitimi almış bir çocuğun altına kaçırmaya başlaması gibi) da ilgilenmektedir.
Çocuk psikolojisinde çocukla olan görüşmeler kadar çocuğun ailesiyle olan görüşmeler de dikkate değer sonuçlar elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Çünkü çocuğun yaşadığı sorun ailesinden bağımsız bir şekilde düşünülemez. Bu yüzden çocuk görüşmelerinde çocuk psikologları ebeveynlerle de iletişim halinde olmayı sürdürürler.


Hakkımızda

Empati Psikolojik Danışma Merkezi, 2000 yılından bu yana bireysel terapi, aile-evlilik terapisi, cinsel terapi, çocuk-ergen psikoterapisi...

devamı..

Hizmetlerimiz

  • Şirketlere Danışmanlık Hiz.
  • Bireysel Terapi
  • Aile, Ergen, Çocuk Terapileri
  • Hipno Terapi
  • Eğitim Danışmanlığı
  • Online Terapi

İletişim

Gazipaşa Bul. Bahar Apt. NO:45 K:1 D:2 01120 Seyhan, ADANA / TÜRKİYE

Sosyal Medya

Facebook
Twitter
#
Instagram
#
LinkedIn
#
Google+