• Gazipaşa Bulvarı, Bahar Apt. No:51 1/2 Seyhan/ADANA

ÇİFT TERAPİSİ

çift terapisi, empati psikolojik danışma merkezi

ÇİFT TERAPİSİ

ÇİFT TERAPİSİNDE BECERİ GELİŞTİRMEYE YÖNELİK UYGULAMA ATÖLYESİ

Eğitimin Hedefleri :

Bu eğitimin amacı; özellikle çiftlerle çalışacak olan danışmanlara çift terapisinin hassasiyet isteyen noktalarına dair yeni farkındalıklar kazandırmak ve çiftlerle çalışırken kullanılabilecek Sistemik Terapi temelli yöntem tekniklerle ilgili becerilerini geliştirmek olacaktır.

Bu amaca ulaşmak için, çeşitli oyunlar ve birtakım uygulamalar eşliğinde, çift olmanın ve çift terapisinin doğasının ele alınacağı atölyede süreçteki her bir katılımcının rol oynama (terapist-danışan rolleri), gözlem yapma, vb. yollarla süreçte etkin görev üstlenmeleri beklenecektir.

Çiftlerle terapi odasındayken nelere dikkat edilmeli, ilk görüşmeden ilişki kurmaya, problem kontekstini anlamaktan hedef oluşturmaya, çiftlerin yaşadıkları zorluklar ve sahip oldukları kaynakların neler olabileceğine, belirli noktalarda hangi tekniklerin işe yarayacağını sezinleyebilme ve ilgili teknikleri kullanma becerisine sahip olmaya, terapinin özünü oluşturan “terapötik ilişki” dengesini kurabilmekle ilgili öğrenme hedeflerine kadar daha birçok özel konuya değinilecek olan bu atölye çalışmasında katılımcıların mesleki yolculuklarında önemli kazanım ve donanım ile süreçten ayrılmaları hedeflenmektedir.

Hedeflenen Katılımcılar ve Ön Koşullar :

Psikoloji ve PDR lisans mezunlarının, 450 saatlik Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlamış kişilerin ya da Aile Danışmanlığı yüksek lisans mezunlarının, Psikoloji ve PDR yüksek lisans mezunlarının ve ilgili bölümlerin son sınıf öğrencilerinin katılımı uygundur.

Süre: 18 saat (2 gün)

Başlangıç ve Bitiş Tarihi : 02-03 Kasım 2019

Kontenjan : 25

Verilecek Belge : Katılım Belgesi

Eğitim Ücreti : %8 KDV Hariç 700 TL

Ön kayıt için arayınız: Empati PDR 0 (322)457 47 00