DEMET BUYURGAN

Demet BUYURGAN

Uzman Psikolog


Uzman Psikolog Demet BUYURGAN ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Adana’da tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji (1998) ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji A.B.D Gelişim Psikolojisi yüksek lisans (2002) eğitimlerini almıştır.

Demet BUYURGAN 2000-2002 yılları arasında Ankara Yaren Çocuk Kreşi ve Etüt Merkezi’nde ve 2002-2007 yılları arasında Özel Çukurova Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kurum psikoloğu olarak görev yapmıştır. 2002 yılında Empati Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde çocuk, ergen ve aile danışmanlığı vermeye başlamış, 2007 yılında özel gereksinimli çocuk ve aileleri ile çalışmak üzere İmece Özel Eğitim Merkezi’ni kurmuştur. Ayrıca çeşitli resmi ve özel kurum ve kuruluşlara yönelik eğitim hizmetleri yürütmüştür.

Uzman Psikolog Demet BUYURGAN, halen Toros Üniversitesi Psikoloji Bölümü bünyesinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak eğitim vermektedir. Empati Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde Oyun Terapisi, EMDR, Çocuk ve Ergen Bilişsel Davranışçı Terapi temelli çocuk ve ergenlere yönelik danışmanlık hizmeti vermektedir.