• Gazipaşa Bulvarı, Bahar Apt. No:51 1/2 Seyhan/ADANA

SEMA BENGİ

Sema BENGİ

Yrd. Doç. Dr. Psikolog


Yrd. Doç. Dr. F. Sema BENGİ, Adana Anadolu Lisesi’nden mezundur. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji (1989), Ç.Ü. Psikolojik Danışma ve Rehberlik A.B.D Uzmanlık (1995), Ç.Ü. Psikolojik Danışma ve Rehberlik A.B.D. Doktora (2002) eğitimlerini tamamlamıştır.

Sema BENGİ, 1992-2000 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri A.B.D. ve 2000-2003 yılları arasında Ç.Ü. Medikososyal Birimi’nde psikolog olarak görev yapmıştır. 2000 yılında tababet kanunundan yararlanarak Adana’da Empati Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ni kurmuştur. 2013-2014 öğretim yılında Yrd. Doç. Dr. olarak Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik A.B.D. bünyesinde öğretim üyesi olarak çalışmıştır.

Yrd. Doç. Dr. Öğr. Üyesi F. Sema BENGİ, halen Toros Üniversitesi Psikoloji Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak eğitim vermektedir. Mesleğinin uygulamacı rolünü ise Empati PDR’de çalışarak ortaya koymaktadır. Ayrıca anlaşmalı olduğu kurum ve kuruluşlara yönelik şirket danışmanlığı hizmetleri yürütmektedir.